Діяльність бібліотеки

«З правової скарбнички»
А чи багато хто сьогодні знає власні права, права людини, котра народилася і живе на світі? В рамках місячника правових знань, який проходив у нашій школі під гаслом «Я і Закон», в бібліотеці розпочався захід з презентації книжкової виставки правової літератури «Наші права-щасливе дитинство». Для здобувачів освіти 6 та 7 класів в бібліотеці було проведено правовий квест «Мандрівка на острів Права». Протягом зустрічі діти дізналися, що являє собою Конвенція ООН про права дитини та були проінформовані про свої права, визначені цим міжнародним документом, переглянули презентацію за темою заходу і відеоролик про права та обов’язки дитини. Також до дітей надійшли листи від казкових героїв, що просили їх допомогти з’ясувати, які права були порушені по відношенню до них. Протягом тижня бібліотеку відвідали і здобувачі освіти 2-4, 10 класів. Дітям було запропоновано перегляд мультфільмів правової тематики, після якого вони прийняли активну участь у обговоренні своїх прав та обов’язків.

В рамках місячника шкільних бібліотек 1 жовтня на подвір’ї нашої школи здобувачі освіти 2 класу грали в бібліо-дартс – літературну вікторину «Дорога нам книжка кожна». Гра допомогла учням проявити себе не тільки влучними стрільцями, але й показати своє вміння вільно орієнтуватися у книжковому просторі. Діти були дуже активними, намагались дати правильні відповіді на всі запитання.

«Доброта – це краса людської душі»
Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, близько тридцяти років В.Сухомлинський присвятив праці з дітьми, був директором Павлиської школи на Кіровоградщині, заслуженим вчителем України. До дня народження письменника здобувачі освіти 6 класу зібралися в шкільній бібліотеці, щоб прочитати декілька мудрих та повчальних оповідань. Школярі не лише уважно слухали оповідання, а й брали активну участь у їх обговоренні, робили для себе висновки з певних життєвих ситуацій. Вдалим доповненням до читання була виставка літератури та світлини письменника «Учитель добра і краси».

День Миру – свято всієї Землі. 21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Цей день актуальний як ніколи і для України, і для сучасного світу, який страждає від міжнаціональних конфліктів, війн, терактів. До цієї дати проведено для 2-4 класів інформаційне повідомлення «Кожна війна закінчується миром»,  здобувачі освіти декламували вірші про мир, Україну. Для залучення уваги  до цієї глобальної проблеми 21 століття в шкільній бібліотеці представлена книжкова виставка патріотичного напрямку «Миру-мир». Читачам були запропоновані книги про відвагу наших воїнів, про патріотичні настрої наших українців.

«Ти пасажир! Ти учасник дорожнього руху!»  В рамках місячника “Увага, діти на дорозі!” у  бібліотеці  було оформлено експрес-виставку  «Ти – пасажир! Ти – учасник дорожнього руху!». Бібліотекар разом із вихователями та здобувачами освіти 3-4 класів повторювали правила дорожнього руху, вчились орієнтуватися на вулиці, знаходити вірні рішення, бути обачними та спостережливими. Знання закріплювали розмальовками ситуацій на дорогах, переглядом мультфільмів та відеоінструктажу.

«Спорт – це здоров’я та міцний характер». Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Традиційно  День фізичної культури та спорту України  відзначається  у другу суботу вересня. До цієї дати в шкільній бібліотеці було проведено  вікторину про спорт «СПОРТ-ЗНАЙКО», для здобувачів освіти  4 класу, під час якої  діти дізналися  про види спорту. Всі активно приймали участь. Щоб дізнатися більше про захоплюючий світ спорту, про своїх спортивних кумирів, про встановлення рекордів, про можливості самовдосконалення за допомогою спорту у будь-якому віці, відвідайте бібліотеку та ознайомтеся з книжковою виставкою «Спорт – це здоров’я та міцний характер» .

РейтингКласиБали%
І312.0100
110.889.6
IІІ49.881.4
IV29.579.0
I511.898.6
II910.789.8
ІІІ69.675.5
IV79.180.3
V88.571.1
І10А12.0100
ІІ10Б11.495.0
ІІІ119.982.9

«Чорнобиль: загублений світ» 26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства –  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий. Цій темі була  присвячена ілюстративна виставка «Чорнобиль: загублений світ», на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії. Бібліотекар та вихователь 3 класу провели інформаційне повідомлення «І сум, і біль…».  Діти мали змогу переглянути відео «Чорнобиль. Розповідь дітям», «Чорнобильська катастрофа (кадри з фільму «Аврора»)».

“Карпатська Україна – велич і трагедія”
15 березня 2019 року виповнилося 80 років від дня проголошення Карпатської України. Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.
Карпатська Україна – незалежна держава на території Закарпаття, проголошена всенародно обраним Соймом (парламентом) у Хусті 15 березня 1939 року. Вона продемонструвала світові незнищенне прагнення українського народу, населення всіх його земель до самостійного державного життя.
У шкільній бібліотеці здобувач освіти 8 класу Сєров Нікіта розповів про Августина Волошина та його роль у вітчизняній історії. Молодь переглянула фрагменти фільму “Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939 рр.”
До уваги читачів була представлена виставка архівних фото та історичних документів присвячених проголошенню Карпатської України. Вона допомагає зрозуміти унікальну історичну роль, яку відіграла Карпатська Україна в історії нашої держави та Європи загалом, і за що її називали «найменшою державою з найбільшими національними амбіціями». Виставка демонструватиметься протягом березня-травня.

Ми точно знаємо — сумок  багато не буває. А якщо вона  виготовлена особисто здобувачами освіти 3 класу  вручну, вона, безперечно, поза конкуренцією. У сьогоднішньому майстер-класі Сірик О.В. розповіла та показала процеси створення оригінальної сумки зі старої футболки. Варто додати, що це надзвичайно просто зробити. До того ж, дітям відкрилися нескінченні можливості для творчості та самовираження!

Організовано виставку методичної літератури до педагогічної наради з теми: “Комплексний підхід до формування всіх складових здоров’я особистості”.

Всесвітній день цивільної оборони   Щорічно 1 березня відзначається  Всесвітній день цивільної оборони,  оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони  у 1990 році. У цей день, 1 березня 1972 року Міжнародна організація цивільної оборони отримала статус міжурядової організації та набрав чинності її статут, який схвалили 18 держав. У шкільній бібліотеці  вихователем 3 класу та бібліотекарем було  проведено інформаційну вікторину з питань ЦО та проведено майстер –  клас   по виготовленню ватно-марлевої пов’язки для здобувачів освіти 3 класу. Завданням було поглибити поінформованість та знання школярів  з життєво необхідними знаннями, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки. На допомогу вихователям  у бібліотеці було організовано тематичну виставку матеріалів щодо ЦЗ, та переглянули мультфільми «Що таке тероризм», «Тривога в лісі».

«Мова-духовний скарб нації». Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. До  Міжнародного дня рідної мови в читальному залі нашої бібліотеки презентована  книжково-ілюстративна виставка «Мова-духовний скарб нації».  Читачі  познайомляться з  історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками-словниками. Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу. До цього свята  член учнівського самоврядування Сєров Нікіта провів серед здобувачів освіти  5-7 класів інтелектуальну гру  «Мово українська, мово солов’їна» . Захід навчив дітей розуміти і збагачувати рідну мову, виховувати любов до рідної мови,  бажання розмовляти рідною мовою.

«Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України». Минула п’ята річниця від  трагічних і героїчних подій на Майдані. 18-20 лютого сталися найтрагічніші події  Революції Гідності – снайпери відкрили прицільний вогонь по майданівцях. Загалом у протистоянні з антинародним режимом загинуло понад 100 осіб. Образно ми називаємо їх Героями Небесної Сотні. До цієї дати  в бібліотеці представлено до уваги книжково – ілюстраційну  виставку  «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України».  Читачі різних вікових категорій ознайомилися зі  статтями, документальними фотоматеріалами,  патріотичними віршами,  в яких висвітлюється сила духу і стійкість громадян,   що віддали своє життя за демократію і європейське майбутнє України.

«Соборність України – запорука єдності держави».
В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день 100 років тому з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.
До цієї значної події у бібліотеці для шанувальників історії України експонується книжково-ілюстративна виставка «Соборність України – запорука єдності держави» та фотовиставка «Україна – єдина країна». Здобувачі освіти 2-4 класів здійснили онлайн – подорож Україною за сторінками проекту каналу «1+1» «Моя країна – прекрасна і незалежна».

РейтингКласиБали%
І312.0100
410.285.3
IІІ29.578.9
IV18.671.9
I511.697.0
II911.091.6
ІІІ610.184.1
IV89.680.3
V79.076.6
І10А10.889.8
ІІ10Б10.083.3
ІІІ119.982.9

Організовано виставку методичної літератури до педагогічної наради з теми: “Плекаємо лідера та громадянина світу. Школа, сім’я – консолідація зусиль”.

«Новий рік дарує казку»
У шкільній бібліотеці зимовий настрій! Запрошуємо читачів ознайомитись із виставкою-експозицією до новорічних та Різдвяних свят, надихнутись святковою атмосферою та поринути у світ фантазій у зоні відпочинку «Територія творчості».

«На варті незалежності. Збройні Сили України».  6 грудня відзначається День Збройних Сил України. В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких не людських умовах боронять мирне життя українців. З нагоди цієї дати у шкільній бібліотеці відбулася інформаційна година «День Збройних Сил України: історія свята». Бібліотекар Сірик О.В. розповіла для здобувачів освіти про історію виникнення і сьогодення української армії та провела гру-вікторину «Державні та народні символи України» для здобувачів освіти 6- 8 класів. У бібліотеці діє зона відпочинку «Територія творчості», де вихователь Пятько Л.В. разом з вихованцями 1 класу мали змогу до свята намалювати малюнки солдатам. Школярі мали можливість ознайомитися з фотовиставкою “Захисники Вітчизни” та переглянути виставку-репортаж «На варті незалежності. Збройні Сили України», де були представлені інформаційні матеріали, документальні та художні твори про історію і сьогодення Збройних Сил України, про подвиги сучасних українських героїв-патріотів, які відстоюють та захищають долю і майбутнє нашої держави.

«Голодомор – жива пам’ять».
Минуло 85 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – голодомору 1932-1933 рр., яка поглинула мільйони людських життів. Відходять у небуття очевидці того страхіття, але народна пам’ять про жахливий злочин не вгасає, болеем пронизуючи свідомість поколінь.
А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшнее минуле ніколи не повторилось.
22 листопада 2018 року бібліотекар Сірик О.В. та вихователі Мірошниченко Т.П та Сиволап С.М. провели поетичну годину «Голодомор – жива пам’ять», розповіли для здобувачів освіти 3 та 4 класів про передумови виникнення голоду на Україні. Діти декламували зворушливі віршовані рядки, які викликали біль і сум за невинно убієнним народом. А Фірсакова Юлія учениця 4-го класу прочитала авторський вірш «Голодомор».
На вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору була запалена свіча пам’яті та оголошена хвилина скорботи.
По завершенні заходу всім присутнім було запропоновано з’їсти по скибочці чорного хліба в пам’ять тих, хто загинув від голоду.
Здобувачі освіти 5-9 класів переглянули відеофільми з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні «Голодомор 32-33 років», «Голодомор на Херсонщині».
Для присутніх було презентовано виставку-реквієм«Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни», на якій були представлені ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії. Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
«Голодомор»
Стає ніч надворі
А я шукаю мати,
Щоб дітей кормить,
Але немає їжі
Бо настав голодомор.
Людей вбивали, замикали,
Тільки їсти залишилось
Кульки землі з травою.
Навіщо, Боже, ти з нами так?! (Фірсакова Юлія)

«Україна – це територія гідності і свободи».  21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності і Свободи, встановлений відповідно до Указу Президента України №872/2014 від 13-го листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 – лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.  З нагоди пам’ятної дати в шкільній бібліотеці  пройшла презентація книжково-інформаційної виставки «Майдан – фортеця духу», на сторінках якої – відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, та фотовиставка-«Україна. Майдан: ландшафти пам’яті» – кращі світлини Революції, і мистецтво Майдану. Для здобувачів освіти 7-9 класів відбувся відео перегляд «Революція гідності. Рік перший». Сподіваємось, що все почуте й побачене добре закарбується в пам’яті нашого молодого покоління і тоді вони неодмінно виростуть свідомими й гідними громадянами своєї країни.

Організовано виставку методичної літератури до педагогічної наради з теми: “Нові підходи до формування ключових та предметних компетентностей учнів в умовах впровадження Державних стандартів початкової та профільної середньої освіти”.

«Українські лицарі духу». День захисника України — свято, що відзначається 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Свято встановлено указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Напередодні Дня українського козацтва, у бібліотеці для здобувачів освіти 1-4 класів було проведено вікторину «Державні та народні символи України», де було розкрито різноманітність звичаїв та традицій українського народу, діти з задоволенням послухали легенду про державні символи розповідь про історію створення українського козацтва, Запорозької Січі, славних гетьманів України. До уваги присутніх була представлена фотовиставка «Українські лицарі духу» та книжкова виставка – портрет «Гетьмани України», де можна переглянути як історичну літературу про добу козацтва, так і художні твори, в яких висвітлюється ця тема. До цього свята здобувачі освіти переглянули мультфільми «Таємний посол» та «Козаки». Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя. 

«Книга – найкращий подарунок».  З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати.   Вже не перший рік шкільна бібліотека проводить акцію «Подаруй шкільній бібліотеці нову сучасну книгу!» В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням.  Завдяки акції бібліотечний фонд шкільної бібліотеки поповнився більш ніж на 20 книг художньої та довідкової літератури. Велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у акції.

«Без права на забуття. Бабин Яр». Пам’ять Бабиного Яру увійшла до світової історії як один із символів масових злодіянь нацистів проти людства під час Другої світової війни. За три роки німецької окупації Києва Бабин Яр став колосальною за масштабами братською могилою і символом Голокосту в Україні, де було розстріляно від 70000 до 200000 осіб. Жертвами нацистів були євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «зайвими». Нині 29 вересня є Днем пам’яті жертв Бабиного Яру. До цієї скорботної дати в читальному залі бібліотеки здобувачі освіти 9 – 11 класів прослухали інформхвилинку та переглянули відеохроніку тих страшних подій. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

«Учитель добра і краси». 28 вересня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога і письменника Василя Олександровича Сухомлинського. В. Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став вчителем. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. В.О. Сухомлинський –  заслужений учитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає дедалі більше уваги. В.О. Сухомлинський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його твори видані 53-ма мовами світу. З нагоди свята в шкільній бібліотеці проведено цикл заходів:  підготовлено фотовиставку-портрет (персоналія) «Людина починається з добра», діє книжкова виставка «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», де читачі  мають змогу ознайомитись із творчістю Великого Учителя. Виставки будуть цікаві не тільки учням, але й педагогам та батькам. Для здобувачів освіти 1-5 класів бібліотекар Сірик О.В. та вихователь Морозова Н.В., разом з дітьми провели голосні читання оповідань та казок В.О.Сухомлинського, обговорили їх. Старші класи переглянули документальний фільм «Серце віддане людям». Читайте  книги Василя Сухомлинського. Вони навчать вже бачити й розуміти прекрасне, адже від розуміння краси оточення починається все найкраще, що є в людині, починається краса людських вчинків.

Мандрівка книжковим містом. Сила книги безмежна. Саме про неї йшла мова під час екскурсії в бібліотеку здобувачів освіти 1 класу. Діти завітали в книжкове містечко. Допитливі школярі уважно слухали про бібліотеку та її «жителів»-книжок. Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим та казковим. Цікавим доповненням екскурсії став захоплюючий аукціон загадок, де діти пригадали веселі, чарівні казки та відомих улюблених героїв. Також діти ознайомилися з правилами користування книгою і бібліотекою та переглянули мультфільми «Як вести себе в бібліотеці», «Як грати в книги», «Бережіть книжки». А на завершення  школярі отримали в подарунок  «Пам’ятку читача», розмальовку та закладку.

«Нам потрібне мирне небо».           Міжнародний день миру почали святкувати у 1982 році у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.  «Нам потрібне мирне небо» – під такою назвою у шкільній бібліотеці  проведена книжкова презентація, де представлені книги патріотичного напрямку та виставка малюнків здобувачів освіти. До Міжнародного дня миру  здобувачі освіти 1-5 класів прослухали інформаційне повідомлення та провели голосні поетичні читання  про мир в Україні «Під мирним небом»,  переглянули мультфільми та відео «Хай завжди буде мир». У той час, коли на сході нашої країни лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливе. Цього дня низько схиляємо голову перед тими людьми, які мовчки крокують, підтримуючи найцінніше на цій планеті – мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.

«Формула здоров’я». Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. В шкільній бібліотеці до цього дня відбувся  турнір по шашкам. Перед початком турніру бібліотекар Сірик О.В. провела вікторину «Формула здоров’я» для здобувачів освіти 3 класу. Фахівець Херсонського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” Херсонської обласної ради Денисенко О.М.  провів майстер клас та змагання з шашок, приурочені до 25-річчя ХРЦ “Інваспорт”. Вміло розставивши фігури на полі, здобувачі освіти 3 класу  Зуйкова Олександра, Рязанцева Емілія, Соколенко Валерія та Цинська Олександра показали віртуозну гру. Перемогу здобула Зуйкова  Олександра. ІІ місце посіла Рязанцева Емілія, Соколенко Валерія – ІІІ місце. Інші учасники турніру уважно спостерігали та вболівали за фіналістів.

«Абетка пішохода».  У рамках місячника «Увага, діти на дорозі!» у шкільній бібліотеці проведено години спілкування для 1-4 класів, під час яких вихователь Мірошниченко Т.П. та бібліотекар Сірик О.В. знайомили здобувачів освіти із правилами поведінки на дорогах, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя, дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними. Діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах і тротуарах, вивчили призначення сигналів світлофора. Відбулась бесіда-вікторина «Знай правила дорожнього руху», після якої кожен клас отримав пам’ятку «Правила дорожнього руху». Здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з тематичною полицею «Безпека на дорозі – безпека життя»,  виставкою малюнків «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» та переглянути мультфільми «Робокар Полі. Правила дорожнього руху», «Увага! Діти на дорозі».

Разом з книгою по Європі                              Нещодавно грецька вчителька Крістіна Казінті скористалася можливістю провести масштабне опитування серед колег, аби дізнатися, які ж дитячі книжки є найпопулярнішими у різних країнах, які книжки представляють кожну з європейських країн. За результатами опитування було складено цікаву кольорову мапу, де, як ми бачимо, є й Україна. Хоча не всі книжки зі списку перекладені у нас, дещо зі скарбниці європейської дитячої літератури ми можемо запропонувати нашим дітям. Тому до першого уроку у бібліотеці оформлена книжкова виставка-рекомендація «Разом з книгою по Європі»

Живи і міцній, Українська державо!                 23 серпня 2018 року в День Державного Прапора, та до Дня Незалежності шкільна бібліотека презентувала книжкову виставку-триптих «Живи і міцній, Українська державо!» та фотовиставку «Україна була…Є і буде незалежною».

“Конституція України – погляд у майбутнє”
В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці представлено книжкову виставку-інсталяцію “Конституція України – погляд у майбутнє”, на якій здобувачі мали можливість ознайомитися з історією створення Конституції України та її основними засадами, отримати знання про конституційні права і свободи. Також для дітей відбулась вікторина “Державні та народні символи України”.

«Подвиг, що залишиться у віках»
До Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні та до дня пам’яті та примирення у шкільній бібліотеці відбувся показ відеороликів та мультфільмів про Другу Світову та Велику Вітчизняну війну, історичні інформаційні повідомлення під час презентації тематичної виставки-інсталяції «Салютує весна перемозі великій. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Цей день, водночас і щасливий, і сумний, гуртує представників усіх поколінь в їх широкому прагненні віддати довічну шану і повагу захиснику Вітчизни.
Представлені на виставці матеріали розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій, висвітлюють етапи війни, за допомогою книг, та документально – ілюстративних матеріалів.
Виставка представлена для широкого кола читачів.

«Європа: вчора, сьогодні, завтра»
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами,що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
– популяризація загального європейського культурного надбання серед здобувачів освіти, педагогічних працівників.
Тому, пропонуємо ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Європа: вчора, сьогодні, завтра», присвяченої дням європейської спадщини в Україні.
 Виставка діє до 19 травня.

«Захист України – обов’язок кожного громадянина»
Відповідно до Конституції України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цінності є одним з найважливіших і почесних обов’язків громадян країни.
Перш за все це захист України від збройної агресії, який є найважливішою функцією держави і справою честі всього українського народу, обов’язком кожного її громадянина.
Згідно плану роз’яснювальної та військово-патріотичної роботи серед учнів у шкільній бібліотеці організовано виставку літератури, зброї та військової амуніції «Захист України – обов’язок кожного громадянина». Виставка діє протягом травня.

«Чорнобиль: загублений світ»
З метою виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, яке має знати та пам’ятати про долі сотень тисяч відомих та безіменних приборкувачів оскаженілого «мирного атому» та його жертв, у шкільній бібліотеці проведено заходи: година скорботи «Чорнобиль: загублений світ», де здобувачі освіти дізнались про найбільшу техногенну катастрофу; юні користувачі бібліотеки читали вірші, присвячені подвигу чорнобильців. По завершенню заходів, учні переглянули відео «Чорнобильська катастрофа».
Відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті».

«Людина і космос. Дорога в космос»
Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії…
І так притягує до себе!
Наталія Козленко
12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. В цей день у бібліотеку завітали здобувачі освіти 1 класу на космічну інформіну «Я – твій син, Україно». З розповіді вихователя Шевченко І.В. діти дізналися як починався шлях до космічного польоту першого космонавта Юрія Гагаріна. Для всіх, хто бажав дізнатись більше про цікаві космо-факти була презентована книжково-ілюстративна виставку «Людина і космос. Дорога в космос».

«Захистимо життя від пожеж»
Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу. Вогонь рухає техніку, допомагає проникнути в таємниці космосу. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.
У зв’язку з необхідність з питань пожежної безпеки у шкільній бібліотеці відбулася низка заходів: вікторина для здобувачів освіти 1-3 класів «Захистимо життя від пожеж», виставка літератури «Правила пожежної безпеки» та перегляд мультфільмів «Фокс і Трот поспішають на допомогу», «Вперед, вогнеборці». Юні читачі активно брали участь у заходах і довели, що запам’ятали багато корисного, а також пообіцяли пам’ятати всі поради і ні в якому випадку не втрачати обережність та з вогнем ніколи не грати.

«Моя Україна –широкі простори»
Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.
Людина і суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Тому в шкільній бібліотеці презентовано еко – виставку «Моя Україна-широкі простори», яка пробуджує у читачів розкриття багатогранних цінностей природи, екологічного світогляду.

Учитель добра і краси – В.О.Сухомлинський
Мудра людина із щирим серцем – так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка.
На честь 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського, з метою ознайомлення здобувачів освіти з життєвим і творчим шляхом видатного вчителя та письменника, розпочала дію виставка-портрет (персоналія) у шкільній бібліотеці «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний» та фотовиставка «Учитель добра і краси». Виставки експонуватимуться до жовтня 2018 р. Запрошуємо до ознайомлення.

Міжнародний день дитячої книги
З ініціативи Міжнародної ради дитячої книги щороку (починаючи з 1967 р.) 2 квітня в день народження Ганса Крістіана Андерсена – видатного датського казкара, ім’я якого носить Всесвітня премія за найкращі дитячі книжки, відзначається Міжнародний день дитячої книги. До цієї дати шкільним бібліотекарем проведено голосні читання казок для здобувачів освіти молодших класів.

Організовано виставку літератури до педагогічної ради «Педагогічна взаємодія класного керівника, вихователів, вчителів-предметників і сім’ї – важлива умова ефективності освітнього процесу в санаторній школі-інтернаті».

“Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі” 
Всесвітній день поезії був заснований не так давно: в 1999 році, в столиці Франції, в рамках 30-ї генеральної асамблеї ООН. Там же і були проведені заходи, присвячені новоспеченому World Poetry Day – Всесвітньому дню поезії. Головною метою щорічної святкової події, перш за все, є залучення до віршованого мистецтва сучасних людей, далеких від романтики і ліричного мислення.
Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
До цього дня в шкільній бібліотеці презентовано книжкову виставку “Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі” (Ліна Костенко), проведено інформаційне повідомлення та голосні поетичні читання зі здобувачами освіти 2, 4, 6, 7 та 9 класів. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись у цьому мали змогу читачі нашої бібліотеки, де звучали улюблені вірші відомих поетів.

«В’ячеслав Чорновіл: будівничий храму української незалежності»
На виконання Указу Президента України від 1 грудня 2017 р. № 397 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола» у шкільній бібліотеці протягом грудня 2017 – березня 2018 р. було організовано перегляд документальних фільмів «В’ячеслав Чорновіл», «Той, що пробудив державу»; оформлено книжково-ілюстративну виставку «В’ячеслав Чорновіл: будівничий храму української незалежності»; проведено інформаційні хвилинки; створено виставку документів та фотоматеріалів, присвячених діяльності державного, громадського, політичного діяча, журналіста (1937 – 1999).

РейтингКласиБали%
ІІІ111.092.3
І211.696.6
ІІ311.293.6
ІV410.890.2
V59.377.5
V69.377.5
78.974.3
ІІ811.192.3
І11.596.1
ІІ11.192.3
ІІІ1010.083.3
ІV119.780.9

РейтингКласиБали%
IV19,781,5
I212,0100
II311,495,3
III410,789
VI59,579
VIII68,571,3
VII79,176,2
III811,192,7
II11,495,3
I11,898,8
IV1010,184,4
V119,680,5