Діяльність бібліотеки

«На варті незалежності. Збройні Сили України».  6 грудня відзначається День Збройних Сил України. В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких не людських умовах боронять мирне життя українців. З нагоди цієї дати у шкільній бібліотеці відбулася інформаційна година «День Збройних Сил України: історія свята». Бібліотекар Сірик О.В. розповіла для здобувачів освіти про історію виникнення і сьогодення української армії та провела гру-вікторину «Державні та народні символи України» для здобувачів освіти 6- 8 класів. У бібліотеці діє зона відпочинку «Територія творчості», де вихователь Пятько Л.В. разом з вихованцями 1 класу мали змогу до свята намалювати малюнки солдатам. Школярі мали можливість ознайомитися з фотовиставкою “Захисники Вітчизни” та переглянути виставку-репортаж «На варті незалежності. Збройні Сили України», де були представлені інформаційні матеріали, документальні та художні твори про історію і сьогодення Збройних Сил України, про подвиги сучасних українських героїв-патріотів, які відстоюють та захищають долю і майбутнє нашої держави.

«Голодомор – жива пам’ять».
Минуло 85 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – голодомору 1932-1933 рр., яка поглинула мільйони людських життів. Відходять у небуття очевидці того страхіття, але народна пам’ять про жахливий злочин не вгасає, болеем пронизуючи свідомість поколінь.
А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшнее минуле ніколи не повторилось.
22 листопада 2018 року бібліотекар Сірик О.В. та вихователі Мірошниченко Т.П та Сиволап С.М. провели поетичну годину «Голодомор – жива пам’ять», розповіли для здобувачів освіти 3 та 4 класів про передумови виникнення голоду на Україні. Діти декламували зворушливі віршовані рядки, які викликали біль і сум за невинно убієнним народом. А Фірсакова Юлія учениця 4-го класу прочитала авторський вірш «Голодомор».
На вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору була запалена свіча пам’яті та оголошена хвилина скорботи.
По завершенні заходу всім присутнім було запропоновано з’їсти по скибочці чорного хліба в пам’ять тих, хто загинув від голоду.
Здобувачі освіти 5-9 класів переглянули відеофільми з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні «Голодомор 32-33 років», «Голодомор на Херсонщині».
Для присутніх було презентовано виставку-реквієм«Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни», на якій були представлені ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії. Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
«Голодомор»
Стає ніч надворі
А я шукаю мати,
Щоб дітей кормить,
Але немає їжі
Бо настав голодомор.
Людей вбивали, замикали,
Тільки їсти залишилось
Кульки землі з травою.
Навіщо, Боже, ти з нами так?! (Фірсакова Юлія)

«Україна – це територія гідності і свободи».  21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності і Свободи, встановлений відповідно до Указу Президента України №872/2014 від 13-го листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 – лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.  З нагоди пам’ятної дати в шкільній бібліотеці  пройшла презентація книжково-інформаційної виставки «Майдан – фортеця духу», на сторінках якої – відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, та фотовиставка-«Україна. Майдан: ландшафти пам’яті» – кращі світлини Революції, і мистецтво Майдану. Для здобувачів освіти 7-9 класів відбувся відео перегляд «Революція гідності. Рік перший». Сподіваємось, що все почуте й побачене добре закарбується в пам’яті нашого молодого покоління і тоді вони неодмінно виростуть свідомими й гідними громадянами своєї країни.

Організовано виставку методичної літератури до педагогічної наради з теми: “Нові підходи до формування ключових та предметних компетентностей учнів в умовах впровадження Державних стандартів початкової та профільної середньої освіти”.

«Українські лицарі духу». День захисника України — свято, що відзначається 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Свято встановлено указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Напередодні Дня українського козацтва, у бібліотеці для здобувачів освіти 1-4 класів було проведено вікторину «Державні та народні символи України», де було розкрито різноманітність звичаїв та традицій українського народу, діти з задоволенням послухали легенду про державні символи розповідь про історію створення українського козацтва, Запорозької Січі, славних гетьманів України. До уваги присутніх була представлена фотовиставка «Українські лицарі духу» та книжкова виставка – портрет «Гетьмани України», де можна переглянути як історичну літературу про добу козацтва, так і художні твори, в яких висвітлюється ця тема. До цього свята здобувачі освіти переглянули мультфільми «Таємний посол» та «Козаки». Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя. 

«Книга – найкращий подарунок».  З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати.   Вже не перший рік шкільна бібліотека проводить акцію «Подаруй шкільній бібліотеці нову сучасну книгу!» В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням.  Завдяки акції бібліотечний фонд шкільної бібліотеки поповнився більш ніж на 20 книг художньої та довідкової літератури. Велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у акції.

«Без права на забуття. Бабин Яр». Пам’ять Бабиного Яру увійшла до світової історії як один із символів масових злодіянь нацистів проти людства під час Другої світової війни. За три роки німецької окупації Києва Бабин Яр став колосальною за масштабами братською могилою і символом Голокосту в Україні, де було розстріляно від 70000 до 200000 осіб. Жертвами нацистів були євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «зайвими». Нині 29 вересня є Днем пам’яті жертв Бабиного Яру. До цієї скорботної дати в читальному залі бібліотеки здобувачі освіти 9 – 11 класів прослухали інформхвилинку та переглянули відеохроніку тих страшних подій. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

«Учитель добра і краси». 28 вересня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога і письменника Василя Олександровича Сухомлинського. В. Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став вчителем. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. В.О. Сухомлинський –  заслужений учитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає дедалі більше уваги. В.О. Сухомлинський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його твори видані 53-ма мовами світу. З нагоди свята в шкільній бібліотеці проведено цикл заходів:  підготовлено фотовиставку-портрет (персоналія) «Людина починається з добра», діє книжкова виставка «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», де читачі  мають змогу ознайомитись із творчістю Великого Учителя. Виставки будуть цікаві не тільки учням, але й педагогам та батькам. Для здобувачів освіти 1-5 класів бібліотекар Сірик О.В. та вихователь Морозова Н.В., разом з дітьми провели голосні читання оповідань та казок В.О.Сухомлинського, обговорили їх. Старші класи переглянули документальний фільм «Серце віддане людям». Читайте  книги Василя Сухомлинського. Вони навчать вже бачити й розуміти прекрасне, адже від розуміння краси оточення починається все найкраще, що є в людині, починається краса людських вчинків.

Мандрівка книжковим містом. Сила книги безмежна. Саме про неї йшла мова під час екскурсії в бібліотеку здобувачів освіти 1 класу. Діти завітали в книжкове містечко. Допитливі школярі уважно слухали про бібліотеку та її «жителів»-книжок. Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим та казковим. Цікавим доповненням екскурсії став захоплюючий аукціон загадок, де діти пригадали веселі, чарівні казки та відомих улюблених героїв. Також діти ознайомилися з правилами користування книгою і бібліотекою та переглянули мультфільми «Як вести себе в бібліотеці», «Як грати в книги», «Бережіть книжки». А на завершення  школярі отримали в подарунок  «Пам’ятку читача», розмальовку та закладку.

«Нам потрібне мирне небо».           Міжнародний день миру почали святкувати у 1982 році у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.  «Нам потрібне мирне небо» – під такою назвою у шкільній бібліотеці  проведена книжкова презентація, де представлені книги патріотичного напрямку та виставка малюнків здобувачів освіти. До Міжнародного дня миру  здобувачі освіти 1-5 класів прослухали інформаційне повідомлення та провели голосні поетичні читання  про мир в Україні «Під мирним небом»,  переглянули мультфільми та відео «Хай завжди буде мир». У той час, коли на сході нашої країни лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливе. Цього дня низько схиляємо голову перед тими людьми, які мовчки крокують, підтримуючи найцінніше на цій планеті – мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.

«Формула здоров’я». Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. В шкільній бібліотеці до цього дня відбувся  турнір по шашкам. Перед початком турніру бібліотекар Сірик О.В. провела вікторину «Формула здоров’я» для здобувачів освіти 3 класу. Фахівець Херсонського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” Херсонської обласної ради Денисенко О.М.  провів майстер клас та змагання з шашок, приурочені до 25-річчя ХРЦ “Інваспорт”. Вміло розставивши фігури на полі, здобувачі освіти 3 класу  Зуйкова Олександра, Рязанцева Емілія, Соколенко Валерія та Цинська Олександра показали віртуозну гру. Перемогу здобула Зуйкова  Олександра. ІІ місце посіла Рязанцева Емілія, Соколенко Валерія – ІІІ місце. Інші учасники турніру уважно спостерігали та вболівали за фіналістів.

«Абетка пішохода».  У рамках місячника «Увага, діти на дорозі!» у шкільній бібліотеці проведено години спілкування для 1-4 класів, під час яких вихователь Мірошниченко Т.П. та бібліотекар Сірик О.В. знайомили здобувачів освіти із правилами поведінки на дорогах, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя, дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними. Діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах і тротуарах, вивчили призначення сигналів світлофора. Відбулась бесіда-вікторина «Знай правила дорожнього руху», після якої кожен клас отримав пам’ятку «Правила дорожнього руху». Здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з тематичною полицею «Безпека на дорозі – безпека життя»,  виставкою малюнків «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» та переглянути мультфільми «Робокар Полі. Правила дорожнього руху», «Увага! Діти на дорозі».

Разом з книгою по Європі                              Нещодавно грецька вчителька Крістіна Казінті скористалася можливістю провести масштабне опитування серед колег, аби дізнатися, які ж дитячі книжки є найпопулярнішими у різних країнах, які книжки представляють кожну з європейських країн. За результатами опитування було складено цікаву кольорову мапу, де, як ми бачимо, є й Україна. Хоча не всі книжки зі списку перекладені у нас, дещо зі скарбниці європейської дитячої літератури ми можемо запропонувати нашим дітям. Тому до першого уроку у бібліотеці оформлена книжкова виставка-рекомендація «Разом з книгою по Європі»

Живи і міцній, Українська державо!                 23 серпня 2018 року в День Державного Прапора, та до Дня Незалежності шкільна бібліотека презентувала книжкову виставку-триптих «Живи і міцній, Українська державо!» та фотовиставку «Україна була…Є і буде незалежною».

“Конституція України – погляд у майбутнє”
В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці представлено книжкову виставку-інсталяцію “Конституція України – погляд у майбутнє”, на якій здобувачі мали можливість ознайомитися з історією створення Конституції України та її основними засадами, отримати знання про конституційні права і свободи. Також для дітей відбулась вікторина “Державні та народні символи України”.

«Подвиг, що залишиться у віках»
До Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні та до дня пам’яті та примирення у шкільній бібліотеці відбувся показ відеороликів та мультфільмів про Другу Світову та Велику Вітчизняну війну, історичні інформаційні повідомлення під час презентації тематичної виставки-інсталяції «Салютує весна перемозі великій. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Цей день, водночас і щасливий, і сумний, гуртує представників усіх поколінь в їх широкому прагненні віддати довічну шану і повагу захиснику Вітчизни.
Представлені на виставці матеріали розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій, висвітлюють етапи війни, за допомогою книг, та документально – ілюстративних матеріалів.
Виставка представлена для широкого кола читачів.

«Європа: вчора, сьогодні, завтра»
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами,що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
– популяризація загального європейського культурного надбання серед здобувачів освіти, педагогічних працівників.
Тому, пропонуємо ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Європа: вчора, сьогодні, завтра», присвяченої дням європейської спадщини в Україні.
 Виставка діє до 19 травня.

«Захист України – обов’язок кожного громадянина»
Відповідно до Конституції України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цінності є одним з найважливіших і почесних обов’язків громадян країни.
Перш за все це захист України від збройної агресії, який є найважливішою функцією держави і справою честі всього українського народу, обов’язком кожного її громадянина.
Згідно плану роз’яснювальної та військово-патріотичної роботи серед учнів у шкільній бібліотеці організовано виставку літератури, зброї та військової амуніції «Захист України – обов’язок кожного громадянина». Виставка діє протягом травня.

«Чорнобиль: загублений світ»
З метою виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, яке має знати та пам’ятати про долі сотень тисяч відомих та безіменних приборкувачів оскаженілого «мирного атому» та його жертв, у шкільній бібліотеці проведено заходи: година скорботи «Чорнобиль: загублений світ», де здобувачі освіти дізнались про найбільшу техногенну катастрофу; юні користувачі бібліотеки читали вірші, присвячені подвигу чорнобильців. По завершенню заходів, учні переглянули відео «Чорнобильська катастрофа».
Відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті».

«Людина і космос. Дорога в космос»
Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії…
І так притягує до себе!
Наталія Козленко
12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. В цей день у бібліотеку завітали здобувачі освіти 1 класу на космічну інформіну «Я – твій син, Україно». З розповіді вихователя Шевченко І.В. діти дізналися як починався шлях до космічного польоту першого космонавта Юрія Гагаріна. Для всіх, хто бажав дізнатись більше про цікаві космо-факти була презентована книжково-ілюстративна виставку «Людина і космос. Дорога в космос».

«Захистимо життя від пожеж»
Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу. Вогонь рухає техніку, допомагає проникнути в таємниці космосу. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.
У зв’язку з необхідність з питань пожежної безпеки у шкільній бібліотеці відбулася низка заходів: вікторина для здобувачів освіти 1-3 класів «Захистимо життя від пожеж», виставка літератури «Правила пожежної безпеки» та перегляд мультфільмів «Фокс і Трот поспішають на допомогу», «Вперед, вогнеборці». Юні читачі активно брали участь у заходах і довели, що запам’ятали багато корисного, а також пообіцяли пам’ятати всі поради і ні в якому випадку не втрачати обережність та з вогнем ніколи не грати.

«Моя Україна –широкі простори»
Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.
Людина і суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Тому в шкільній бібліотеці презентовано еко – виставку «Моя Україна-широкі простори», яка пробуджує у читачів розкриття багатогранних цінностей природи, екологічного світогляду.

Учитель добра і краси – В.О.Сухомлинський
Мудра людина із щирим серцем – так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка.
На честь 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського, з метою ознайомлення здобувачів освіти з життєвим і творчим шляхом видатного вчителя та письменника, розпочала дію виставка-портрет (персоналія) у шкільній бібліотеці «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний» та фотовиставка «Учитель добра і краси». Виставки експонуватимуться до жовтня 2018 р. Запрошуємо до ознайомлення.

Міжнародний день дитячої книги
З ініціативи Міжнародної ради дитячої книги щороку (починаючи з 1967 р.) 2 квітня в день народження Ганса Крістіана Андерсена – видатного датського казкара, ім’я якого носить Всесвітня премія за найкращі дитячі книжки, відзначається Міжнародний день дитячої книги. До цієї дати шкільним бібліотекарем проведено голосні читання казок для здобувачів освіти молодших класів.

Організовано виставку літератури до педагогічної ради «Педагогічна взаємодія класного керівника, вихователів, вчителів-предметників і сім’ї – важлива умова ефективності освітнього процесу в санаторній школі-інтернаті».

“Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі” 
Всесвітній день поезії був заснований не так давно: в 1999 році, в столиці Франції, в рамках 30-ї генеральної асамблеї ООН. Там же і були проведені заходи, присвячені новоспеченому World Poetry Day – Всесвітньому дню поезії. Головною метою щорічної святкової події, перш за все, є залучення до віршованого мистецтва сучасних людей, далеких від романтики і ліричного мислення.
Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
До цього дня в шкільній бібліотеці презентовано книжкову виставку “Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі” (Ліна Костенко), проведено інформаційне повідомлення та голосні поетичні читання зі здобувачами освіти 2, 4, 6, 7 та 9 класів. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись у цьому мали змогу читачі нашої бібліотеки, де звучали улюблені вірші відомих поетів.

«В’ячеслав Чорновіл: будівничий храму української незалежності»
На виконання Указу Президента України від 1 грудня 2017 р. № 397 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола» у шкільній бібліотеці протягом грудня 2017 – березня 2018 р. було організовано перегляд документальних фільмів «В’ячеслав Чорновіл», «Той, що пробудив державу»; оформлено книжково-ілюстративну виставку «В’ячеслав Чорновіл: будівничий храму української незалежності»; проведено інформаційні хвилинки; створено виставку документів та фотоматеріалів, присвячених діяльності державного, громадського, політичного діяча, журналіста (1937 – 1999).

РейтингКласиБали%
ІІІ111.092.3
І211.696.6
ІІ311.293.6
ІV410.890.2
V59.377.5
V69.377.5
78.974.3
ІІ811.192.3
І11.596.1
ІІ11.192.3
ІІІ1010.083.3
ІV119.780.9

РейтингКласиБали%
IV19,781,5
I212,0100
II311,495,3
III410,789
VI59,579
VIII68,571,3
VII79,176,2
III811,192,7
II11,495,3
I11,898,8
IV1010,184,4
V119,680,5