Лікувальна фізкультура

 

Основним методом лікування сколіозу є спеціальна лікувальна фізкультура – індивідуально підібраний комплекс вправ, спрямований на тренування певних груп м’язів спини, формування повноцінного м’язового корсету і поступове виправлення сколіозу.

            У сучасній лікувальній фізкультурі при лікуванні сколіозу часто застосовують заняття на тренажерах, головна цінність яких полягає в тому, щоб піддати стимуляції різні м’язи спини шляхом систематичних тренувань, при цьому уникаючи навантаження безпосередньо на хребет.

            У наших залах лікувальної фізкультури також застосовуються різноманітні тренажери та допоміжне обладнання, які не тільки допомагають у лікуванні сколіозу, а й викликають у дітей зацікавленість до занять лікувальною фізкультурою. Найсучасніший із них – профілактор Євмінова, який є найбільш  ефективним у лікуванні сколіозу.

            Методика Євмінова розроблена з метою запуску механізмів самовідновлення структур хребта шляхом створення для цього необхідних умов: поєднання дозованого витягування (розвантаження) хребта і одночасно спрямованого тренінгу глибоких коротких м’язів спини.