Матеріально-технічна база

       Навчальний заклад для організації освітнього процесу  використовує 2 корпуси (навчальний та спально-лікувальний). Проектна потужність закладу – 240 вихованців.

       На першому поверсі учбового корпусу розміщено класні приміщення молодшої школи, кабінети зарубіжної літератури, іноземної мови, біології та хімії, бухгалтерія, учительська, кабінет заступника з навчально-методичної роботи; на другому поверсі – кабінети математики, фізики та інформатики, історії, української мови, української літератури, географії,  німецької мови, кабінет директора, методичний кабінет, спортивна зала.

      У спально-лікувальному корпусі знаходяться кімнати для відпочинку, які за функціональним призначенням розподіляються на два типи – спальні кімнати та побутові кімнати, у останніх вихованці переодягаються та відпочивають після уроків, їдальня, приміщення харчоблоку, актова зала.

 

       Відповідно до типу навчального закладу за специфікою захворювань (сколіоз, кіфоз, лордоз) для проведення профілактики та медичного лікування  у спальному корпусі розміщено басейн, облаштовано фізіотерапевтичний, масажний кабінети, зала для проведення лікувальної  фізкультури, кабінети для озокерито- та гідролікування.

       На території навчального закладу облаштовано спортивний майданчик, на центральній алеї між корпусами встановлено навіси та лавки для прийняття повітряних ванн.

Будівлі та споруди закладу забезпечують оптимальні умови для цілодобового перебування дітей, організації освітнього процесу, відпочинку, лікування та харчування здобувачів освіти.

З метою забезпечення безперешкодного доступу людей з особливими потребами до закладу вхід до будівлі обладнано пандусом.

Територія навчального закладу огороджена парканом, стан огорожі задовільний. Це забезпечує збереження майна та території, яка упорядкована, озеленена і має зовнішнє освітлення.

Водопостачання здійснюється за рахунок власної  артезіанської свердловини. Каналізаційна система приєднана  до каналізаційного  колектора     м. Херсона. 

Опалення та гаряче водопостачання корпусів закладу здійснюється від автономних газових котелень, які знаходяться на балансі школи. Потужність обладнання котельні спального-лікувальногго корпусу, басейну, харчоблоку складає 720 кВт, котельні навчального корпусу – 200 кВт, що забезпечує температурний режим у приміщеннях відповідно до санітарних правил і норм.

Технічний стан будівель та споруд задовільний.

Для забезпечення повноцінного розвитку особистості кожної дитини у навчальному закладі  створено відповідні умови.

За своєю специфікою у кожному кабінеті, класній кімнаті в наявності ортопедичні  кушетки для розвантаження хребта.

Для впровадження сучасних комп’ютерних технологій в організацію освітнього процесу в кабінетах встановлено сучасні засоби навчання:  8 інтерактивних дошок, 7 мультимедійних проекторів, обладнано 2 комп’ютерних класи, до складу яких входять  2 мультимедійні комплекси та 28 комп’ютерів. Школа підключена до мережі Інтернет. Кількість персональних комп’ютерів у закладі – 42. Бібліотека школи забезпечена 1 комп’ютером, 2 ноутбуками, принтером і телевізором.

Інтер’єр всіх приміщень має естетичне оформлення, що допомагає ефективності освітнього процесу.

У спальному корпусі навчального закладу створено умови для цілодобового перебування дітей. У всіх кімнатах встановлено металопластикові вікна, кімнати облаштовано необхідними меблями, застелені м’які покриття.       

За типом навчальний заклад – санаторний.  Для лікування та підтримки здоров’я вихованців працюють 8 медичних кабінетів, які  укомплектовані відповідно до функціоналу, зокрема ростоміром, вагами, шафою для медикаментів, кушеткою для огляду, письмовим столом. Наявність медикаментів достатня для надання першої медичної допомоги.

Для організації харчування вихованців навчальний заклад має їдальню на 120 місць, яка розміщена у спально-лікувальному корпусі. Харчоблок оснащений необхідним обладнанням для забезпечення ефективності технологічного процесу при приготуванні їжі.

Все обладнання знаходиться в робочому стані та використовується за призначенням. Експлуатація обладнання здійснюється відповідно до інструкцій з експлуатації, з дотриманням  вимог інструкцій з охорони праці. Своєчасно здійснюється технічне обслуговування технологічного обладнання, що дозволяє підтримувати його в належному стані.

Навчальний заклад має необхідну матеріально-технічну базу, яка знаходиться в доброму стані. Її утримання і  використання  здійснюється належним чином, відповідно до вимог діючих нормативно-правових актів.