Парафіно-озокеритотерапія

          Озокеритові аплікації позитивно впливають на запалювальні процеси, прискорюють відновлювальні процеси, підвищують імунні показники, нормалізують тонус вегетативної нервової системи, стимулюють кровообіг.
Дія озокериту на організм складається із температурного, механічного та хімічного факторів.
          Озокерит вирізняється дуже низькою теплопровідністю, високою теплоємністю та теплоутримуючою здібністю. При нанесенні озокериту на шкіру швидко з’являється шар, температура якого наближена до температури шкіри і тепловіддача в організм з верхніх шарів відбувається дуже повільно. Це дає можливість приміняти озокерит з високими температурами без страху отримати опік.
          Механічний фактор дії озокериту обумовлений його здатністю при застиганні зменшуватись у об’ємі на 10-12 %, що супроводжується легким стискуванням тканин. Це сприяє більш глибокому розповсюдженню тепла.
Хімічна дія озокериту обумовлена наявністю у ньому біологічно активних речовин, які здатні проникати через шкіру в організм. Також в озокериті знаходяться речовини, які мають антибіотичні властивості.
          Встановлено, що озокерит може здійснювати протизапальну, розсмоктуючи, знеболюючу, анти спастичну, десенсибілізуючу дію, стимулювати процеси регенерації.